Skip to product information
1 of 1

Fruit and Veg Underground

Chilli - Carolina Reapers - Frozen (4kg)

Chilli - Carolina Reapers - Frozen (4kg)

Regular price $292.00 AUD
Regular price $360.00 AUD Sale price $292.00 AUD
Unit price $73.00  per  kg
Sale Sold out
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Colour

The world's hottest commercially available chilli, now in a convenient frozen 4kg box.

This is a more cost-effective way to buy Carolina Reapers than our traditional 1kg and 400g options — ideal for hot sauce makers, chilli enthusiasts and commercial kitchens.

For comparison, Woolworths sell Carolina Reapers at around $111.43/kg in small punnets.

New to Carolina Reapers? Read our Carolina Reaper Guide for heat level, safe handling tips, and how to use them.

Compare Carolina Reaper Sizes

Size Price Price per kg Best for
100gm $9.90 $99.00/kg Trying them for the first time
400gm $45.00 $112.50/kg Regular home cooking and hot sauce batches
1kg $80.00 $80.00/kg Best per-kg value in fresh pods
Frozen 4kg (this size) $292.00 $73.00/kg Bulk buyers, hot sauce makers and commercial kitchens
View full details